Mojazbierka.sk

O stránke

          O projekte mojazbierka.sk             
                                  
Na internete je veľa stránok ktoré sa zaoberajú predajom bankoviek kde nájdeme kopec informácií, fotodokumentácie, zaujímavostí. Nevýhodou je, že týchto stránok je nespočetne množstvo a každá obsahuje len určite informácie. Taktiež na zberateľskom trhu sú niektoré publikácie, katalógy, knihy ťažšie dostupné nakoľko sú obmedzené v počte výtlačkov,  kde nie každý zberateľ má priestor k týmto informáciám. Vďaka obmedzeným informáciám sa v tejto dobe stretávame s novodobými falzifikátmi bankoviek,  alebo ich perforáciou.
Povedzme si úprimne, kto má čas stále sedieť za internetom a hľadať nové stránky a informácie? Každý je buď pracovne vyťažený, alebo má okrem toho aj iné aktivity. Nebolo by dobre mať všetko pod jednou strechou a vzájomne zdieľať svoje postrehy, názory, zistenia a nechať priestor pre odpovede?
Táto stránka je robená pre širokú verejnosť zberateľov papierových platidiel Československa ktorý majú záujem o nové informácie a radi prispievajú k novým zisteniam. Obsah stránky je otvorený, zberatelia môžu zdieľať svoje postrehy cien, perforácií, chybotlačov, falzifikátov a následne vzájomne komunikovať. Cieľom je sústrediť všetky dostupné informácie, obmedziť výskyt novodobých falzifikátov, zdieľať svoje postrehy a skúsenosti.

Stránka ponúka možnosti fóra a vzájomnej komunikácie medzi priateľmi, vytváranie nových publikácií a zistení, zdieľanie a uloženie informácií a taktiež možnosť zdieľania svojich zbierok medzi priateľmi prostredníctvom online albumu, prípadne online album využívať  ako svoju databázu zbierky .
Informácie nie su zavádzajúce, sú odsledované z numizmatických spoločností, našich popredných notafílistov, literatúr a časopisov. 

Počiatky projektu vznikali v roku 2008 kde bola stránka používaná na súkromné účely.
V roku 2009 prešla stránka rozsiahlou úpravou kde sa začali pomaličky ukladať informácie a zapĺňať databáza.
Rokom 2010 bol návrh projektu posunutý programátorskej firme, ktorá po nasmerovaní a dohľadom začala na projekte pracovať.
Koncom roka 2011 je projekt spustený a plánujú sa ďalšie rozšírenia.


   SPOLU TVORÍME ARCHÍV INFORMÁCIÍ  PRE ĎALŠÍCH ZBERATEĽOV