Mojazbierka.sk

Diskusia: Čo je nové Stručný popis zmien a prerabok portálu MZ.
vytvoril admin 28.12.2012 13:35

admin
Neprihlásený
28.12.2012, 13:39 #1
Čo je nové po roku fungovania:

No musíme povedať, že rok je už za nami a na tento projekt MZ sme mali veľmi dobré a silné ohlasy. Neustále prichádzajú nový zberatelia ktorý prispievajú postrehmi a fotografiami do databáz.

Pri vkladaní informácií sme postrehli kopec nových zistení o ktorých sme nevedeli a ktoré môžeme na tejto stránke ďalej rozvíjať. V priebehu roka sa stále ladili nedostatky systému a jeho funkčnosti a následné vkladanie informácií. Nakoľko sa jedná o namáhavú prácu kde je dôležité dbať na obsah informácií, kde katalógová časť stále nie je uzavretá.

Veríme, že tento rok katalóg kompletne uzavrieme a rozšírime ho o RakúskoUhorsko, núdzové platidlá,  zahraničné platidlá na našom území, táborové platidlá, Tuzex- poukážky, Euro bankovky a taktiež je v pláne aj katalóg pre susediace štáty ako Maďarsko, Rakúsko. V prípade akej koľvek ďalšej spolupráce zberateľov pri realizácií katalógu budeme vďačný. Pravdou je, že nás čaká ešte veľký kus práce.


Srdečná vďaka všetkým zberateľom a spoluautorom tohto projektu.


Čo sa na portále zmenilo a čo bude nasledovať:

V prvom rade je sme sa zamerali na on line album, čiže je možné posúvať albumom a usporadúvať hot. Taktiež je možné presúvanie emisií v albumoch a ľahšie posúvanie riadkami atď. Samozrejme tieto veci ešte nie sú nahrané na serveri. Niekedy po novom roku sa to nahrá a upozorní užívateľov o zmenách.

Ďalej je už kompletné spracovaná ponuka a dopyt, kde je to stále vo fáze programovania beta verzie. Ťažko predpokladať kedy to bude aktuálne, lebo sa jedná o dosť rozsiahlu časť systému. Každopádne sa bude jednať o veľmi zaujímavý model predaja a dopytu.

Po pri ponuke a dopyte sa kompletné prerábajú publikácie do online knižnej prezentácie. Hlavnou predstavou je dostať všetky staré ako aj nové knihy, publikácie atď. do online podoby (samozrejme niektoré knihy, katalógy, budú spoplatnené). Nakoľko je problém získať všetku literatúru ako starú tak aj novú, tak tento systém da pristor zhromaždenia všetkých literatúr pod jednou strechou kde si ich môže užívateľ online zakúpiť.

Predstava on line knižnice je podobná ako je na stránkach http://issuu.com samozrejme v prepracovanejšej a ľahšej podobe. Staršie knihy a publikácie prejdú grafickou úpravou a spestrením.

Pre príklad uvádzam pár skenovaných a graficky upravených publikácií.
http://issuu.com/mzcollection/docs/menova_reforma
http://issuu.com/mzcollection/docs/slavia
http://issuu.com/mzcollection/docs/mesaros
http://issuu.com/mzcollection/docs/500ks
http://issuu.com/mzcollection/docs/5000_kc_-_1919


tomio
Neprihlásený
28.12.2012, 18:06 #2
Děkuji za informace, co se příští rok chystá. Zároveň vám patří hodně velké děkuji za vedení tohoto webu, kde je spousta informací, možnost elektronického ukládání sbírky a možnost kontaktu s jinýmy sběrately.
Pánové, klobouk dolů, ještě jednou děkuji a přeji úspěšný rok 2013
Tomio Koiko
小池富夫 Tomio Koiko
Jakub
Neprihlásený
29.12.2012, 03:04 #3
Zaujímavé. Teším sa a ďakujem správcom tejto stránky. Všetko dobré do nového roka. :)
 
prasohroch
Neprihlásený
29.12.2012, 11:41 #4
Musím se přidat k poděkování. Přeji tomuto projektu, aby byl rok 2013 opravdu zlomový a stal se vlajkovou lodí v našem českém a slovenském rybníčku.
 
maxton
Neprihlásený
30.12.2013, 11:49 #5
Ja by som sa tiež chcel poďakovať, tento ojedinelý projekt je veľkým prínosom jak pre začínajúcich, tak i pre starých
ostrieľaných zberateľov.
Prajem Vám i členom tejto webovej stránky v Novom roku množstvo úspechov,
jak na poli numizmatickom tak i v osobnom živote....
 
tomio
Neprihlásený
30.12.2013, 18:20 #6
Blíží se nám Nový rok 2014 a tak bych rád popřál do dalšího roku hodně nápadů, nově příchozích sběratelů, trpělivost adminovi a moderátorům a celkově tomuto webu hodně zdaru.
小池富夫 Tomio Koiko
Kama71
Neprihlásený
08.02.2020, 17:30 #7
Ahoj všem a zvláště autorovi stránek. Chtěl bych se zeptat, zdali se bude pokračovat ve vývoji a aktualizacích... Díky za odpověď...
 
admin1
Neprihlásený
11.06.2023, 13:20 #8
Takýto web by som mala hotový za 69 minút, je to škaredý web, fest škaredý
 
tomio
Neprihlásený
11.06.2023, 18:23 #9
No vidíš, mě se líbí. Hlavně mě vyhovuje, že mám svou ucelenou sbírku i s popiskama vždy po ruce a to i na dovolené a mám možnost tedy kdykoliv si doplnit bankovku, která se nenachází ve sbírce. Skenování, určování a popiskům jsem tomu věnoval stovky hodin. Ano, není aktualizovaná na nové emise bankvek ČR, ale jak jsem psal, pro mne super. Jako admin, jak jsi uvedena jistě zvládneš aktualizaci webu a přizpůsobení k obrazu tvému po dohodě s majitelem webu.
Hlavně, aby se neztratila data sběratelů
小池富夫 Tomio Koiko